Running

Hız Antreman Programı

Merhaba ;

Bugün , sizlere özel olarak hazırladığım Koşuda Hızlı olmayı kendine amaç olarak belirleyen arkadaşlar için mükemmel bir antreman programı sunacağım. Bu program başlangıç seviyesi olup bitiş süresi 3aydır. 3aylık düzenli uygulama sonucunda bir sonraki antreman programına geçmeniz önerilir.

ANTREMAN PROGRAMI (Başlangıç Seviyesi)

İndirme Linki : https://www.dosyaupload.com/rxYL

PROGRAM HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Stretching ; Antreman öncesi kasları esnetip rahatlatmak yorgunluğu azaltır , daha verimli antreman yapmanızı sağlar ve sizi sakatlıklardan korur. Stretching nasıl yapıcam diye sorucak olursanız Running bölümünden stretching antreman periyoduna ulaşabilirsiniz.
  • Isınma Ve Soğuma ; Stretching sonrası Jog ve antreman sonrası Jog çok önemlidir . Antreman öncesi yapılan jog sakatlanmayı önler ve kaslarınızın ısınarak antremana hazır hale gelmesini sağlar , antreman sonrası yapılan jog ise kaslarınızı rahatlamak için uygulanır.
  • 7x50mt. , 7x25mt. Kavramı Nedir? ; 7x(7set) 50mt.(50metre) anlamına gelmektir yani 7kere 50metre koş. Mesafeyi koştuktan sonra başladığın noktaya geri gelirken yürü ve bir sonraki sete geçmeden 15 saniye dinlen.
  • Orta Hız Koşusu ; maximum koşu becerinizin %65 – %70 ‘ i arasında bir ivmeyle koşmanız istenmektedir.
  • Program 3ay boyunca haftada 3 er gün şeklinde uygulanması önerilir vucudun adapte olması önemlidir. Fazla antreman yapmak performans düşüklüğüne sebep olabilir , vucudunu dinlendir!

Not : Bu program ve bilgiler tamamen sporman.net blogu tarafından sizlere özel olarak hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir