Running

Tempo Antreman Programı

Merhaba;

Bugün , sizlere özel olarak hazırladığım Koşuda uzun mesafe tempolu koşmayı kendine amaç olarak belirleyen arkadaşlar için mükemmel bir antreman programı sunacağım. Bu program başlangıç seviyesi olup bitiş süresi 1aydır. 1aylık düzenli uygulama sonucunda bir sonraki antreman programına geçmeniz önerilir.

ANTREMAN PROGRAMI (Başlangıç Seviyesi)

İndirme Linki : https://www.dosyaupload.com/6zk8

PROGRAM HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Stretching ; Antreman öncesi kasları esnetip rahatlatmak yorgunluğu azaltır , daha verimli antreman yapmanızı sağlar ve sizi sakatlıklardan korur. Stretching nasıl yapıcam diye sorucak olursanız Running bölümünden stretching antreman periyoduna ulaşabilirsiniz.
  • Isınma Ve Soğuma ; Stretching sonrası Jog ve antreman sonrası Jog çok önemlidir . Antreman öncesi yapılan jog sakatlanmayı önler ve kaslarınızın ısınarak antremana hazır hale gelmesini sağlar , antreman sonrası yapılan jog ise kaslarınızı rahatlamak için uygulanır.
  • Sabit Tempo Koşu ; Sabit tempo koşu yavaş tempo seviyesinin üzerinde kendinize belirlediğiniz bir hızda rutin olarak hızını sabitleyerek koşmaktır. Hızda değişiklikler yapılması amaca ulaşmada olumsuz etkiler doğurabilir , programda yazanların dışına çıkmanız önerilmez.
  • Yavaş Tempo Koşu ; Başlangıç programı olduğu için limitlerinizin sonuna kadar kendinizi tüketmemek adına programın ortasına koyduğumuz rahatlama koşusudur. Yavaş tempoda koşmanız önerilir.
  • Pazar Günü ; Sadece 45DK stretching yaparak haftanın tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atarak zinde ve kaliteli bir antreman çıkarmanız için önemlidir.

Not : Bu program ve bilgiler tamamen sporman.net blogu tarafından sizlere özel olarak hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir